مستربچ تأخیر انداز شعله(کد CP60)

انسان ها از دیرباز در معرض خطرات ناشی از آتش بوده اند.آتش سوزی های ناشی از زلزله،گرمای بیش از حد تجهیزات الکتریکی،خرابی در شبکه های برق و....همواره باعث تلفات جانی و مالی بسیاری بوده است.از این رو استفاده از مواد افزودنی برای کاهش شعله پذیری تجهیزات بسیار حائز اهمیت است.تأخیر انداز های شعله علاوه بر ایجاد امنیت عمومی بیشتر،میتوانند جان انسان ها را نیز نجات دهند.
در ساده ترین تعریف، تأخیر انداز شعله کامپاند شیمیایی منحصر بفردی است که به پلاستیک ها افزوده می شود تا از شروع آتش در آن ها ممانعت به عمل آورد و یا آن را به تأخیر بیندازد.البته در واقعیت،این تعریف به دلیل گوناگونی پارامتر های مؤثر مانند شروع،اطفا‌ء،سرعت پخش و پایداری شعله و همچنین میزان دود و سمیت آن بسیار پیچیده تر است. تأخیر انداز های شعله را میتوان بر پایه های مختلف مانند PC,ABS,PE,PP و... تولید کرد که آن ها را بر اساس نوع تکنولوژی شیمیایی به کار رفته در آن ها طبقه بندی می کنند.سه نوع اصلی آن ها عبارتند از :
سه نوع اصلی آن ها عبارتند از :
1_تأخیر انداز های شعله هالوژنه: حاوی برم یا کلر بوده و با کاهش عامل شعله،به اطفاء حریق کمک می کنند.
2_تأخیر انداز های بدون هالوژن: به دلیل معضلات زیست محیطی هالوژن ها روند جهانی به سمت استفاده از تأخیر انداز های بدون هالوژن پیش می رود. این مستربچ مهندسی در پارس کالا نوین به گونه ای طراحی گردیده تا با کمترین درصد استفاده ممکن،کمترین آسیب به خواص مکانیکی پایه پلیمری وارد گردد.
3_تأخیر انداز کم هالوژن:این نوع مستربچ ها برای کمینه کردن درصد استفاده و کم اثر کردن آن بر روی خواص مکانیکی مورد استفاده می باشند. شرکت پارس کالا نوین با استفاده از دانش فنی بالای تیم تحقیقاتی خود و همچنین امکانات آزمایشگاهی به روز،موفق به تولید دانش بنیان مستربچ تأخیر انداز شعله بدون هالوژن شده است که با اثر گذاری بالایی که دارد به راحتی قادر به رقابت با نمونه های خارجی است. استفاده از مستربچ تولید پارس کالا نوین، که طبق استاندارد UL_94 مورد آزمایش قرار گرفته و با توجه به نیاز مشتریان قابل ارائه می باشند،در درصد های بسیار کم استفاده خواص شعله پذیری را به V_2می رساند.
مزایا:
.جلوگیری از سوختن پلیمر برای مدت زمان طولانی
.دود کم
.کنترول رفتار سوختن پلاستیک
.سازگاری خوب با رزین و حفظ خواص مکانیکی محصول ...
کاربرد ها :
.لوازم الکتریکی
.قطعات خودرو
.پروفیل و پنل
.صنایع سیم و کابل
.ظروف یکبار مصرف
.لوله و اتصالات  PP
جهت دریافت نمونه آزمایشگاهی با ما در تماس باشیدنوان با فونت ایران‌سنس